Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Blisko wygranej na inaugurację (zdjęcia)
28 wrz

Seniorki MKS Konin w swoim pierwszy meczu ekstraklasy Basket Ligi Kobiet przegrały po pięknej walce z zespołem Basket ROW Rybnik 67:75.

Pierwsza kwarta nie wskazywała faworyta spotkania, wynik 21:22 dla MKS-u nie przechylał szali zwycięstwa na żadną ze stron. Wiadomo było że walka o zwycięstwo toczyć się będzie do samego końca. I tak też było! Walka punkt za punkt trwała aż do trzech ostatnich minut rywalizacji, wtedy zespół z Rybnika rozpoczął ucieczkę. Głównie za sprawą Rebecci Harris i Jeleny Velinović gospodynie wypracowały sobię 11-punktową przewagę. Na minutę przed końcem MKS rozpoczął szaleńcze próby odrabiania strat poprzez rzuty trzypunktowe, lecz niestety na nic się to zdało i mecz na nieszczęście dla naszego zespołu zakończył się wygraną koszykarek z Rybnika 75:67.

Rewelacyjne spotkanie rozegrały nasze skrzydłowe Katarzyna Motyl oraz Elżbieta Paździerska zdobywając odpowiednio 22 i 16 punktów.

Dziewczyną należy pogratulować, że mimo to iż nie były stawiane w roli faworyta to potrafiły walczyć jak równy z równym o zwycięstwo do samego końca.

Kolejny mecz już w piątek 4 października o godzinie 19.00 w Toruniu z tamtejszymi Katarzynkami Energi Toruń. Transmisja TV dostępna będzie na SportKlub oraz TV Toruń.

Basket Row Rybnik - MKS Konin 75:67 (21:22, 18:13, 16:22, 20:10)
Punkty dla MKS-u zdobywały: Motyl 22 (6x3), Paździerska 16 (2x3), Perkins 8, Harris 7, Kritscher 5, Szemraj 4, Kaja 3, Krzyżaniak 2, Płóciennik 0, Mańkowska 0, Libertowska 0, Kuras 0.

Najwięcej dla Basket Row Rybnik: Jelena Velinović 16, R.Harris 15, Markel Walker 15.