Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Przegrana w Toruniu
04 paź

Mecz w Toruniu miał być szansą na pierwsze zwycięstwo konińskiego beniaminka w BLK, niestety zespół Energi okazał się zbyt mocny.

Mecz od początku nie układał się po myśli konińskiego zespołu. Twarda i bardzo dobrze zorganizowana obrona Energi Toruń nie pozwoliła na zbyt wiele naszym zawodniczkom. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:4 dla Katarzynek. W drugiej i trzeciej kwarcie koszykarki z Torunia wyraźnie odskoczyły naszemu zespołowi a przewaga wynosiła już ponad 30 punktów. Konińskie koszykarki miały bardzo duzy problem ze skutecznością rzutową. Na 58 rzutów z gry Koninianki trafiły zaledwie...16 prób. To daje nieco ponad 27 procent skuteczności. Jest to zdecydowanie za mało na poziomie ekstraklasy. Czwartą kwartę wygrał MKS 13:11 a spotkanie zakończylo wynikiem 68:40.

Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie była Chandra Harris która zdobyła 10 punktów i odnotowała 7 zbiórek, natomiast w drużynie z Torunia rewelacyjnie zagrała Joanna Walich zdobywając 22 punkty.

Dla Energi Toruń było to już drugie zwycięstwo w tym sezonie a MKS nadal pozostaje bez wygranej na koncie. Miejmy nadzieję, że zmieni się to już 13 października, kiedy to MKS MOS Konin podejmie u siebie Artego Bydgoszcz.

Energa Toruń - MKS MOS Konin 68:40 (12:4, 25:12, 20:11, 11:13)

MKS Konin: Chandra Harris 10, Elżbieta Paździerska 7, Katarzyna Motyl 6, Ola Kaja 4, Jazzmine Perkins 4, Anna Gurzęda 2, Marta Libertowska 2, Milena Krzyżaniak 2, Megan Kritscher 2, Angelika Kuras 0, Iwona Płóciennik 0, Anita Szemraj 0.