x
Szczecin lepszy od Konina
26 paź

W meczu beniaminków King Wilki Morskie Szczecin pokonał MKS MOS Konin 74:45.

W meczu VI kolejki Basket Ligi Kobiet MKS MOS Konin podejmował na własnym parkiecie KING Wilki Morskie Szczecin, zespół który podobnie jak MKS w tym sezonie występuje w BLK jako beniaminek. Początek spotkania należał zdecydowanie do zawodniczek przyjezdnych. Dwie celne "trójki" Magdaleny Radwan pozwoliły odskoczyć szczeciniankom na kilka oczek. Po pierwszej kwarcie Wilki Morskie prowadziły 27:12. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zagrały koninianki wygrywając tą kwartę 16:10. Po pierwszej połowie Szczecin prowadził 37:28.

W przerwie meczu zaprezentował się juniorski zespół tańca Rytmix a także zorganizowano konkurs dla kibiców. Zadaniem widzów było trafienie do kosza z lini rzutów osobistych a także rzut z połowy boiska.

W trzeciej kwarcie mogliśmy dostrzec dwa oblicza konińskiego MKS-u. Na początku zawodniczki wyszły bardzo zmotywowane zdobywając 5 punktów z rzędu, lecz jak się później okazało były to ostatnie punkty zdobyte przez MKS w tej kwarcie. Szczecinianki przejeły inicjatywę i wyparcowały sobie wysoką przewagę nie oddając jej do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 45:74 dla Wilków Morskich Szczecin.

MKS MOS Konin - Wilki Morskie Szczecin 45:74 (12:27, 16:10, 5:19, 12:18)
MKS:
Milena Krzyżaniak 10, Iwona Płóciennik 9, Megan Kristcher 7, Aleksandra Kaja 5, Elżbieta Paździerska 5, Jazzmine Perkins 5, Chandra Harris 2, Marta Mańkowska 2, Katarzyna Motyl 0, Marta Libertowska 0, Anna Gurzęda 0, Angelika Kuras 0.

Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają w środę 30 października na wyjeździe. Podejmą one w Krakowie, wicemistrza Polski Wisłę Can-Pack Kraków. Początek spotkania o godzinie 17.00

A w Koninie nasz zespół zagra za tydzień z Widzewem Łódź. Start o godzinie 16.00 w Hali Rondo.