Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Rybnik zdecydowanie lepszy (zdjęcia)
17 lis

Nie udało się zrewanżować konińskim koszykarkom za 8-punktową porażkę w Rybniku. Przyjezdne wygrały dość wysoko 82:53.

To nie był dobry mecz dla naszy zawodniczek. Od samego początku gra nie układała się po myśli MKS-u. Duża ilość strat oraz fatalna skuteczność nie pozwoliła koniniankom na zbyt wiele w tym meczu. Dobrze dysponowane rybniczanki konsekwentnie wykorzystywały swoje okazję i z biegiem czasu powiększały przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:6 dla ROW-u Rybnik.
W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zagrały koninianki i dały sporo powodów do radości licznie zgromadzonym kibicom. W tej części gry MKS zanotował aż 28 punktów przy 22 straconych. Po pierwszych dwudziestu minutach Rybnik prowadził 44:34, a wynik dawał nadzieję na wyrównany pojedynek w dalszej części spotkania.

Niestety tak sie nie stało. To Rybnik wyszedł na parkiet po przerwie lepiej skoncentrowany i po raz kolejny w tym sezonie MKS przespał trzecią kwartę, przegrywając 8:17. Przewaga gości wynosiła już blisko 20 punktów. W czwartej kwarcie koszykarki MKS-u probowały jeszcze walczyć lecz przy dzisiejszej dyspozycji rybniczanek zdało się to na nic. Ostatecznie spotkanie zakończylo się zwycięstwem Basket ROW Rybnik 82:53.

MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik 53:82 (6:22, 28:22, 8:17, 11:21)
MKS MOS Konin:
Chandra Harris 11, Katarzyna Motyl 10, Jazmine Perkins 8, Iwona Płóciennik 7, Milena Krzyżaniak 4, Megan Kritscher 4, Aleksandra Kaja 2, Anna Gurzęda 2, Elżbieta Paździerska 2, Angelika Kuras 2, Anita Szemraj 1, Marta Libertowska.

W przyszłą sobotę MKS MOS Konin podejmie na własnym parkiecie Energę Toruń. Początek spotkania o godzinie 18:00. Bilety do kupienia będą w piątek od godziny 9.00 do godziny 18.00 w biurze klubu przy ulicy Dworcowej 2a, a także w dniu meczu dwie godziny przed jego rozpoczęciem.