Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Seniorzy bez szczęścia w końcówce
16 lis

Seniorzy MKS MOS Konin nie mają w tym sezonie szczęścia jeśli chodzi o spotkania rozgrywane na własnym parkiecie. Dzisiaj ulegli minimalnie zespołowi UAM Poznań 80:81.

W sobotnim meczu seniorów czekało nie lada wyzwanie. W mocno okrojonym składzie podejmowali oni UAM Poznań. W spotkaniu nie mogli wystąpić kluczowi gracze naszej drużyny, Kamil Biernacki, Adam Krzemień oraz Mateusz Skowronek.

Od początku to UAM Poznań kontrolował przebieg spotkania. Pierwsza kwartę poznaniacy wygrali 24:16. W drugiej kwarcie MKS zagrał doskonale w obronie i kilka kontrataków pozwoliło naszym koszykarzom odrobić straty a nawet wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W pierwszej połowie bardzo dobrze spisywali się nasi wysocy gracze, Paweł Szalaty oraz Jakub Musioł, którzy konsekwentnie wykorzystywali pozycje rzutowe.Dzielnie wspierali ich Dawid Bobrowski oraz Tomasz Grabianowski. W drugiej połowie gra toczyła się punkt za punkt. Aż do samego końca żadna z drużyn nie osiągneła większej przewagi. Na 11 sekund przed końcem MKS przegrywał dwoma punktami. Podczas przerwy na żądanie trenerka Katarzyna Motyl rozrysowała swoim podopiecznym akcję, która miala dać zwyciestwo lub doprowadzić do dogrywki. Niestety rzut jednego zawodnika MKS-u był niecelny i nasi koszykarze byli zmuszeni faulować. Dwa rzuty wolne wykorzystali przeciwnicy, i przewaga wzrosła do 4 punktów. Równo z syreną za trzy punkty trafił jeszcze Tomasz Grabianowski lecz niestety zmniejszył on tylko rozmiar przegranej do jednego punktu. Mecz zakończył się wynikiem 80:81 dla UAM Poznań.

MKS MOS Konin - UAM Poznań 80:81
MKS:
Tomasz Grabianowski 24, Dawid Bobrowski 20, Paweł Szalaty 13, Jakub Musioł 10, Patryk Bobrowski 7, Rafał Marszałek 6.

Kolejne spotkanie seniorzy rozegrają już za tydzień 23 listopada o godzinie 14:00 a ich przeciwnikiem będzie Rawia Rawicz.