Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Półfinały nie dla MKS MOS Konin
29 mar

Jedno zwycięstwo i dwie przegrane nie dały awansu do półfinału Mistrzostw Polski U-18. MKS MOS Konin zajął tym samym trzecie miejsce w grupie ćwierćfinałowej.

W pierwszym spotkaniu MKS spotkał się z gospodarzem zawodów SKS Starogard Gdański. Do przerwy MKS spisywał się bardzo dobrze. Prowadzenie 34:31 dawało nadzieje na korzystny wynik, ale zwiastowało także trudną drugą połowę spotkania. Po zmianie stron MKS zagrał poniżej oczekiwań i to Starogard wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Na odrobienie strat zabrakło czasu i to gospodarze wygrali pierwsze starcie 73:65 w ćwierćfinałach U-18.

MKS MOS Konin – Gama SKS UKS Jedynka Starogard Szczeciński 65:73 (17:10, 17:21, 9:24, 22:18)
MKS MOS Konin
: Aleksander Dziewa (27 i 16 zbiórek), Daniel Kotwasiński (12), Michał Miklaszewski (8), Mikołaj Barszcz (8), Filip Lenartowski (4), Michał Hejosz (4), Kamil Grochowski (2)

Drugie spotkanie było tym z serii "o wszystko". Jeżeli MKS chciał myśleć jeszcze o awansie do półfinałów to spotkanie z Górnikiem Wałbrzych musiało zakończyć się zwycięstwem koninian.
Pierwsza połowa ponownie należała do podopiecznych Grzegorza Zielińskiego i Norberta Napierały. Dzięki drugiej kwarcie MKS do przerwy prowadził 36:34. Po przerwie poziom gry naszych graczy zdecydowanie spadł i to pozwoliło na odskoczenie rywalom na kilka punktów. Ostatecznie mecz zakonczył sie identycznym wynikiem jak spotkanie ze Starogardem, 65:73.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - MKS MOS Konin 73:65 (22:16, 12:20, 25:11, 14:18)
MKS MOS Konin:
Aleksander Dziewa (17 i 20 zbiórek), Daniel Kotwasiński (12), Mikołaj Barszcz (12), Kamil Grochowski (10), Filip Lenartowski (8), Michał Miklaszewski (6), Szymon Zacharski, Michał Hejosz

Ostatniego dnia graczom MKS MOS Konin pozostało walczyć o trzecie miejsce w grupie z zespołem z Białej Podlaski. Tutaj o wyniku zdecydowała bardzo dobra trzecia kwarta wygrana 24:11. Ostatecznie MKS zwyciężył 70:60 i zajął trzcie miejsce w grupie ćwierćfinałowej, tym samym odpadając z rywalizacji U-18.

BSK Kadet Biała Podlaska – MKS MOS Konin 60:70 (18:19, 12:13, 11:24, 19:14)
: Aleksander Dziewa (31 i 28 zbiórek), Filip Lenartowski (11), Mikołaj Barszcz (10), Kamil Grochowski (7), Michał Miklaszewski (6), Daniel Kotwasiński (5 i 5 asyst), Szymon Zacharski, Alan Świerczyński, Michał Hejosz.