Ta strona korzysta z cookies

W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny,
co umożliwia ulepszanie jej struktury i zawartości. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zamieszczanie ich na urządzeniu.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Młodziczki starsze na turnieju w Bydgoszczy
09 cze

Młodziczki starsze na turnieju w Bydgoszczy


W ostatni weekend maja zawodniczki rocznika 2001 (młodziczki starsze) w składzie: Karolina Wawrzyniak, Wiktoria Wróbel, Paulina Walczak, Paulina Zioła, Aleksandra Drop, Daria Kwiecińska oraz Maja Gaj wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju koszykówki Fordon Basket Cup 2015 odbywającym się w Bydgoszczy

Zawodniczki miały okazje zmierzyć się w bezpośrednich pojedynkach z trzema drużynami z Bydgoszczy: MKS Basket Bydgoszcz, Basket 25 Bydgoszcz, UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz oraz z drużyną GKS GROM Turowo.

Pomimo przegranych wszystkich spotkań dziewczyny wykazały się ogromną walecznością, wolą walki i zaciętością przegrywając spotkania w ostatniej ich fazie. Przyczyną tego był okrojony skład w jakim przystąpił zespół MKS MOS Konin do turnieju. Na domiar złego kontuzji już w pierwszym spotkaniu doznała podstawowa rozgrywająca konińskiej drużyny Wiktoria Wróbel. Mimo przeciwności zawodniczki zostawiały na parkiecie w każdym meczu całe swoje serce i za to należą im się gratulacje. Zespół MKS MOS Konin uplasował się ostatecznie na 4 pozycji w klasyfikacji.

Zawodniczki podczas trwania turnieju wzięły udział w konkursach rzutu za trzy punkty – Maja Gaj i Daria Kwiecińska oraz rzutów osobistych – Wiktoria Wróbel i Karolina Wawrzyniak. Warto zaznaczyć, że w konkursie rzutów wolnych zawodniczka naszego Klubu Wiktoria Wróbel zajęła drugie miejsce przegrywając tylko z zawodniczką z zespołu MKS Basket Bydgoszcz zaledwie jednym celnym koszem. Wiktorii gratulujemy !
Turniej zakończył się wręczeniem nagród i podziękowań dla wszystkich zespołów. Zawodniczki MKS MOS wróciły do Konina w nowych turniejowych koszulkach z pucharem i dyplomem oraz bagażem nowych doświadczeń ! Najlepszą zawodniczka naszej drużyny została wybrana Paulina Walczak.
Podsumowując warto zaznaczyć, że Turniej był doskonałą okazja nie tylko do sprawdzenia się w rywalizacji sportowej, ale również do wspólnej integracji zespołu oraz członków Klubu MKS MOS KONIN.