Ta strona korzysta z cookies

W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny,
co umożliwia ulepszanie jej struktury i zawartości. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza zgodę na zamieszczanie ich na urządzeniu.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Podsumowanie weekendu
24 paź

Podsumowanie weekendu


Ciężki weekend dla konińskiej koszykówki.

Ciężki weekend dla konińskiej koszykówki. Sobotę zespół juniorów nie sprostał KS Stal Ostrów Wielkopolski przegrywając 78:58 (15:10, 21:19, 27:13 i 15:16). Punkty zdobywali. Napierała 2, Kwiatkowski 3, Rychlewski 4, Stolarek 2, Bugaj 6, Szczap 11, Pietrzak 14, Pietrow 16. Z kolei bardzo dobre spotkanie mimo porażki 57:82 zanotowały konińskie juniorki. Tęcza Leszno to faworyt rozgrywek Wielkopolskiej Ligi juniorek. Punkty zdobywały: Burzyńska18, Gładziszewska 10, Książkiewicz 10, Napierała 9, Lewandowska 5, Szreder 3, Kiejnich 2. W dniu wczorajszym kadetki B MKS MOS podejmowały u siebie UKKS Iskra Osieczna. Porażka 54:76 także nie odzwierciedla do końca przebiegu meczu. Punkty zdobywały: Rogulska 6, Sroczyńska 5, Drzewiecka 2, Walczak 7, Ławniczak 4, Wróbel 12, Lipczyńska 3 Kudroń 10, Eger 3, Lisiecka 2. Jednak prawdziwą lekcję koszykówki przyjęli juniorzy starsi MKS MOS Konin. W Poznaniu z miejscowym Biofarmem 2rzegrali 133:36 (41:11, 26:10, 42:11, 24:4). Biofarm to jeden z najlepszych zespołów w Polsce i kandydat do medalu MP a zawodnicy występują na co dzień w I i II lidze. Na usprawiedliwienie Koninian działa nieobecność podstawowych graczy Filipa Lenartowskiego i Szymona Zacharskiego, oraz to, że MKS MOS w tym meczu wystawił zawodników o 2 i 3 lata młodszych. Punkty zdobywali: Napierała 5, Miklaszewski 7, Pietrow 3, Stolarek 2, Rychlewski 4, Hejosz 9, Tomczak 2, Pietrzak 2, Zawodniak 2. Za to z lepszym szczęściem na parkietach ligowych występują wychowanki naszego klubu. W Tauron Basket Lidze Kobiet furorę robi reprezentantka Cosinus Widzew Łódż - Julia Drop. Julia w tym sezonie notuje 11,2 pkt., 3 as., 4,6 zb. i 1,8 przechwytu/mecz. Jej zespół zajmuje 10 miejsce w TBLK. W pierwszej lidze w zespole UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki występują: Natalia Tyczkowska śr. 3 pkt./mecz i Weronika Przybylak 1 pkt/mecz. Dziewczynom życzymy samych sukcesów oraz zdrowia. Wśród męskiej części wychowanków na uwagę zasługują wyniki Jakuba Rogulskiego i Filipa Lorenckiego. W przegranym meczu w 2 lidze z Tarnovią Tarnowo Podgórne zanotowali odpowiednio 7 pkt. 5 zb. Oraz 4 pkt. I 2 as. W tej samej grupie reprezentant Decka Pelplin Jakub Dryjański w wygranym meczu z TKM włocławek zanotował 10 pkt. I 13 zb. W grupie B 2 ligi January Sobczak w przegranym przez KKS Pro-Basket Kutna z ZKS Stalowa Wola 102:60 zanotował 17 pkt. 2 zb. I 8 as. Niezbyt udanie zaprezentował się natomiast najmłodszy wychowanek Daniel Kotwasiński, który w 2 przegranych przez MKK Gniezno z Tarnovią i Gryfem Goleniów zanotował odpowiednio 2 zb. I 1 as. oraz 4 pkt. 2 zb. I 3 as.