Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany tych ustawień.
x
Pierwsza runda bez zwycięstwa
09 lis

Pierwsza runda w BLK nie należała do udanych dla konińskiego MKS-u. 0 zwycięstw i 9 porażek to bilans naszego zespołu. Dziś dziewiątą porażkę MKS zaliczył z zespołem AZS Gorzów Wlkp.

Zespół MKS MOS Konin po ostatniej minimalnej porażce z Widzewem Łódź nie załamał się a wręcz przeciwnie, z bojowym nastawieniem ruszył do Gorzowa Wlkp aby rywalizować o pierwsze zwycięstwo. Zespół AZS PWSZ Gorzów to bardzo utytułowana drużyna mająca ogromne ambicje, lecz w tym sezonie nie pokazały jeszcze wszystkich swoich atutów.

Mecz rozpoczął zdecydowanie lepiej dla gospodyń. To one szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i pierwszą kwartę wygraly 25:16. Druga odsłona to wyrównana gra obu zespołów. Bardzo dobrze w tej częsci gry prezentowała się nasza podkoszowa zawodniczka Megan Kritscher która trafiała niemalże każdy rzut z "pomalowanego" co konsekwetnie wykorzystywały nasze zawodniczki obwodowe. Ta kwarta zakończyła się remisem 26:26 a pierwszą połowę wygrały koszykarki Gorzowa 51:42.

W trzeciej kwarcie podobnie jak w pierwszej dominowały gorzowianki. Za sprawą dwóch amerykańskich koszykarek Chineze Nwagbo (24 punkty) oraz Taber Spani (23 punkty) AZS uzyskał 20-punktowe prowadzenie w tym meczu. Czwarta kwarta nie wiele zmieniła na tablicy wyników i to AZS PWSZ Gorzów Wlkp odniósł w tym meczu zwycięstwo 91:73.

W naszym zespole na słowa uznania zasługuje wspomniana wyżej Megan Kritscher, która zdobyła 19 punktów. Ta amerykańska zawdoniczka zaliczyła dosyć słaby początek sezonu ale miejmy nadzieje że ten mecz byl jej przełomowym i teraz będzie już tylko lepiej. Dobre spotkanie zagrała także Jazzmine Perkins. Nasza rozgrywająca zaliczyła w tym meczu 13 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst oraz 4 przechwyty.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp - MKS MOS Konin 91:73 (25:16, 26:26, 27:16, 13:15)
MKS MOS Konin:
Megan Kritscher 19, Jazzmine Perkins 13, Elżbieta Paździerska 10, Chandra Harris, Katarzyna Motyl 9, Marta Libertowska 8, Anita Szemraj 2, Angelika Kuras 2 oraz Milena Krzyżaniak, Marta Mańkowska, Anna Gurzęda, Aleksandra Kaja.

Kolejny mecz już za tydzień 17 listopada w niedzielę o godzinie 17:00 w hali Rondo. Drugą rundę MKS rozpocznie meczem z Basket ROW Rybnik, Warto przypomnmieć ze w pierwszym starciu obu ekip wygrały rybniczanki różnicą zaledwie 8 punktów. Zapraszamy!